Tercera División d'Espanya - Grupo XVII (2017/18)

De Biquipedia
Ir a la navegación Ir a la búsqueda

A temporada 2017/18 d'o Grupo XVII d'a Tercera División espanyola de fútbol ye a competición por equipes d'a dita categoría y temporata d'os clubes d'Aragón.

O campión estió o CD Teruel por tercera vegata en a suya historia, o sozcampión a Sociedad Deportiva Borja, tercer y quatreno a S. D. Ejea y a SD Tarazona respectivament. Istos quatre equipes chugaron ta promocionar de categoria pero nomás o CD Teruel y a SD Ejea consiguieron puyar de categoría. Baixaron ta Rechional Preferent: a UD Fraga,o CD Valdefierro, o CD Cariñena y o CD Caspe. Cal destacar que o maximo goleyador fue Adrià de Mesa d'a SD Ejea con 28 gols.

Equipes participants[editar | editar código]

Equipe Localidat Fundato Estadio Aforo
A. D. Almudévar Almudévar 1965 Virgen de La Corona 500
C. F. Atlético Monzón Monzón 1950 Isidro Calderón 5.000
C. D. Belchite 97 Belchit 1997 San Martín
C. D. Binéfar Binéfar 1922 Los Olmos 1.250
S. D. Borja Borcha 1969 Manuel Meler 450
C. D. Brea Ebreya 1935 Estadio Piedrabuena 900
C. D. Cariñena Carinyena 1954 La Platera
C. D. Caspe Casp 1923 Los Rosales
S. D. Ejea Exeya d'os Caballers 1927 Ciudad Deportiva de Ejea 3.000
U. D. Fraga Fraga 1947 La Estacada 4.000
C. F. Illueca Illueca 1970 Papa Luna
C. D. La Almunia L'Almunia de Donya Godina 1966 Tenerías
C. D. Robres Robres 2001 San Blas
A. D. Sabiñánigo Samianigo 1955 Joaquín Ascaso 4.000
C. D. Sariñena Sarinyena 1945 El Carmen 4.000
C. D. J. Tamarite Tamarit de Litera 1960 La Colomina
S. D. Tarazona Tarazona 1969 Municipal de Tarazona 1.500
C. D. Teruel Teruel 1945 Pinilla 5.000
Utebo F. C. Utevo 1924 Santa Ana 5.000
C. D. Valdefierro Zaragoza 1960 Municipal de Valdefierro 800

Clasificación[editar | editar código]

Pos. Equipo Pts PJ PG PE PP GF GC
1uparrow green.svg 1. CD Teruel 82 38 25 7 6 81 30
2. SD Borja 78 38 23 9 6 62 28
1uparrow green.svg 3. SD Ejea 75 38 21 12 5 89 41
4. SD Tarazona 73 38 22 7 9 85 39
5. CD Robres 68 38 20 8 10 51 34
6. CDJ Tamarite 60 38 17 9 12 57 48
7. CF Illueca 59 38 16 11 11 53 44
8. AD Almudévar 54 38 14 12 12 62 59
9. Utebo FC 53 38 15 8 15 54 49
10. CD Brea 50 38 14 8 16 47 53
11. AD Sabiñánigo 50 38 12 14 12 43 48
12. CD Sariñena 46 38 11 13 14 49 49
13. CF Atlético Monzón 43 38 12 7 19 43 58
16. CD La Almunia 43 38 12 7 19 50 73
14. CD Binéfar 41 38 11 8 19 40 62
15. CD Belchite 97 41 38 11 8 19 38 66
Red Arrow Down.svg 17. UD Fraga 40 38 10 10 18 42 56
Red Arrow Down.svg 18. CD Valdefierro 35 38 8 11 19 31 60
Red Arrow Down.svg 19. CD Cariñena 35 38 5 14 19 36 77
Red Arrow Down.svg 20. CD Caspe 27 38 4 11 23 25 63

Pts = Puntos; PJ = Partidos Jugados; G = Partidos Ganados; E = Partidos Empatados; P = Partidos Perdidos; GF = Goles Anotados; GC = Goles Recibidos

Estadisticas individuals[editar | editar código]

Goleyadors[editar | editar código]

  • Adrià de Mesa (SD Ejea): 28 gols.
  • Cristian Dieste (AD Almudévar): 24 gols.
  • Alberto Morales (CF Illueca): 19 gols.
  • César Sanagustín (UD Fraga): 18 gols.
  • Ramón López (SD Ejea): 17 gols.

Porteros[editar | editar código]

  • Siro Arbe (SD Borja):0,76 gols por partito (28 en 38).

Veyer tamién[editar | editar código]

Vinclos externos[editar | editar código]


Predecesor:
Tercera División d'Espanya - Grupo XVII (2016/17)
Tercera División d'Espanya (fútbol) - Grupo XVII
2017 - 2018
Succesor:
Tercera División d'Espanya - Grupo XVII (2018/19)