Jean Marsh
Apariencia
Jean Marsh | ||
|---|---|---|
|
L'actriz y guionista britanica Jean Marsh, en una imachen de 1982. | ||
| Información cheneral | ||
| Nombre real | Jean Lyndsey Torren Marsh | |
| Calendata naiximiento: | 1 de chulio de 1934 | |
| Puesto naiximiento: |
| |
| Calendata muerte: | 13 d'abril de 2025 | |
| Puesto muerte: |
| |
| Enterreco: | Fosal de Brompton, Londres | |
| Ocupación: |
Actriz Guionista | |
| Pai: | Henry Marsh | |
| Mai: | Emmeline Bexley | |
| Conchuche: | Jon Pertwee (1955-1960, esvurcio) | |
Jean Lyndsey Torren Marsh , naixida de Londres (Gran Londres, Reino Uniu) l'1 de chulio de 1934 y falleixida en ixa mesma ciudat o 13 d'abril de 2025, estió una actriz y guionista britanica, activa en o cine britanico dende meyaus d'os anyos 1950 dica meyaus d'os anyos 2010 y con cuantos premios y nominacions recibius mientre a suya carrera cinematografica.
D'entre la suya filmografía como actriz, se pueden mencionar bellas cintas a on i treballó, como Cleopatra (1963, Joseph L. Mankiewicz), The Limbo Line (1968, Samuel Gallu), Jane Eyre (1970, Delbert Mann), Frenzy (1972, Alfred Hitchcock), The Eagle Has Landed (1976, John Sturges), The Changeling (1980, Peter Medak), u Willow (1988, Ron Howard).
Filmografía[1]
[editar | modificar o codigo]Cintas
[editar | modificar o codigo]| Anyo | Títol d'a cinta | Director | Banda sonora | Elenco | Atros |
|---|---|---|---|---|---|
| [[]] | [[]][2] | [[]] | [[]] | [[]] |
Series de televisión
[editar | modificar o codigo]| Serie | Anyo | Episodio | Director | Elenco | Atros |
|---|---|---|---|---|---|
| [[]][3] | [[]] | [[]][4] | [[]] | [[]] |
Referencias
[editar | modificar o codigo]- ↑ (en) Jean Marsh en Internet Movie Database.
- ↑ (en) [ '] en Internet Movie Database.
- ↑ (en) [ '] en Internet Movie Database.
- ↑ (en) [ '] en Internet Movie Database.
Se veiga tamién
[editar | modificar o codigo]Vinclos externos
[editar | modificar o codigo]
Se veigan as imáchens de Commons sobre Jean Marsh.- (en) Jean Marsh en Internet Movie Database.
- (en) Jean Marsh en Internet Broadway Database.
- (en) Jean Marsh en Rotten Tomatoes.
- (en) Jean Marsh en Discogs.